wtorek, 24 lipca 2012

Mam szczeniaka 1

Podstawowe wyposażenie psa:

1. Obroża, szelki i smycz
                     Smycz wyciągana

Na początek kupmy coś taniego i niekoniecznie ze skóry. Szczeniaki bardzo lubią się bawić obróżką, szelkami i smyczą i w zabawie bardzo często je niszczą. Nawet jeśli ich nie pogryzą, wkrótce i tak będziemy musieli kupić nowe, i większe.


2. Stabilne miseczki
Kupmy takie, których psiak nie będzie mógł przewrócić. Nie kupujmy miseczek plastikowych, które szczeniak może łatwo pogryźć. Dla psów o długich uszach kupmy miski wąskie i wysokie - uszy nie będą się brudziły i moczyły w wodzie. Psom, które lubią się bawić wodą, możemy kupić miseczki z przykrywką i niedużym otworem do picia. Z miski z przykrywką wodę można wylać dopiero po zdjęciu osłony. A tego nie dokona żaden spryciarz.


 Metalowa miseczka < stabilna >


3. Zapas karmy
Zanim kupimy karmę, musimy wiedzieć, czym szczeniak był karmiony. Młodego psa nie można gwałtownie przestawiać na inny rodzaj karmy. Przez pewien czas powinien dostawać dotychczas używaną.

4. Legowisko
Już od pierwszej chwili piesek musi znać swój azyl, miejsce do spania. Najlepsze są legowiska wykonane z wytrzymałych materiałów, np. z twardego plastiku. Wiklinowy koszyk zostanie szybko pogryziony, podobnie jak legowisko z gąbki. Na dno połóżmy stary koc lub materac.
 

Legowisko z plastiku


5. Szczotki, zgrzebła i grzebienie
Dobierajmy je w zależności od rodzaju sierści szczeniaka - innych używamy dla ras długowłosych, innych dla psów szorstko- czy krótkowłosych. Poradźmy się sprzedawcy w specjalistycznym sklepie.

 Szczotki
 •  Zgrzebło


  Grzebień  6. Zabawki, kości do gryzienia i inne
  Zazwyczaj mają krótki żywot, więc nie warto kupować zbyt drogich. Doskonałe są piszczące zabawki z lateksu, bo psiak długo będzie się z nimi szamotać, zanim je zniszczy. Doskonałymi zabawkami mogą też być stare pluszowe maskotki, jednak bez plastikowych oczu i nosa. Jeśli psiak będzie jeździł samochodem, kupmy specjalną matę na tylne siedzenia lub na podłogę.
  Kość do gryzienia

  Piszcząca zabawka z lateksu
  3 komentarze:

  1. Bardzo dobre porady, aczkolwiek można kupić szelki zamiast, obroży, uważam że dla szczeniaka są lepsze. Mam pytanie na blogu będą porady dla właścicieli dorosłych psów, czy zajmujesz się tylko szczeniakami. Bardzo fajny blog, zapraszam na mój http://best-song-in-the-world.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Przynajmniej dla yorków jest lepsza obróżka bo mają słabe kości i szelki mogą im zniekształcić kręgosłup. Pisze o psach i dużych i małych.

    Usuń
  2. ja też uważam, że lepsze są szelki :)
   Fajny blog :))
   zapraszam na mój -> we-love-one-direction-forever.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń